Kozí dráha

Města a obce Děčín, Jílové, Libouchec, Telnice, Krupku, Novosedlice a Oldřichov u Duchcova propojují koleje již od roku 1871. Dlouhá historie nic neubrala na kráse a regionální důležitosti trati, kterou již naši prapraprarodičové nazvali "Kozí dráha".  Provoz Kozí dráhy zajišťuje statutární město Děčín společně se všemi obcemi na trati.


Kauza Kozí dráhy v roce 2016

Co se změnilo? Na venek nic. Kameny nepadají, ač SŽDC ústy svých mluvků tvrdí, že padají a sanaci vyčísluje na miliony, možná i miliardy. Kraj chce dopravu objednat, ale objednat jí nemůže, protože není po čem jezdit a ti tzv. rozpočtově odpovědní ani symbolicky dráhu neučiní sjízdnou, protože není objednána doprava.

Sem tam nějaký ten kandidát na hýtmana dokonce prohlásí cosi o cyklostezce, patrně prý temné síly pletou pikle, ale kdo to ví doopravdy, ať hodí kamenem. Spíše korunovaná blbost a připokakanost odpovědných přináší své trpké plody.

Tak nám chátrá trať, která má mezi místními tratěmi jeden z největších rozvojových potenciálů vůbec, jen politici stále opakují kdesi vyčtené nesmysly, že zastávky jsou daleko, vysoko ... 

Ale přeci jen se nečekalo a něco se udělalo. 

https://youtu.be/lzzwGHwaZskProvoz Kozí dráhy byl dnem 30.8.2015 ukončen.

Lze s pocitem zadostiučinění konstatovat, že to dřelo, ale jelo. Na místě je také poděkování všem osobám, pracovníkům a úředníkům, kteří se snažili vyjít vstříc a zasloužili se o letošní vskutku nelehký provoz. Mimořádně velké množství cestujících bylo samo o sobě jasným signálem, že i s tak nešťastně zvoleným konceptem provozu lze chvíli přežít v očekávání lepších dnů budoucích.
  • Možná se setkáme i v dalších podzimních termínech - nesetkáme. 
  • Z důvodu pádu několika kamenů na trať je provoz do odvolání zastaven a nepojede ani takový vlak, jakým je například Mikuláš.
Dne 4.12.2015 byl vydán ROZKAZ O VÝLUCE č. 73041, kde se mimo jiné píše

Kauza Kozí dráhy v roce 2015

Původní článek v Děčínském deníku, z něhož čiší přímo šílená snaha Kozí dráhu zlikvidovat v podstatě za každou cenu. 

Názor zastupitele Vojtěcha Ryvoly (ANO) - první článek ve Zpravodaji ke Kozině

Názor zastupitele Pavla Sinka (ČSSD) - Druhý článek ve Zpravodaji ke Kozině

Pro zvětšení klikněte na obrázkyJízdy na Kozí drázePodřízené stránky (2): O železnici Počasí